Halen Dudullu Organize Sanya bölgesi 2. Cadde No:12 Ümraniye/ İstanbul adresinde bulunan UĞUR TÜRKYURT firması 1968 yılında kurulmuş olup bu tarihten itibaren Enerji Nakil Hatları için 34,5Kv dan 380kV ‘a kadar hırdavat malzemesi üretmektedir.

UĞUR TÜRKYURT firması TS EN ISO 9000:2008 kalite güvence sistemi kapsamı içinde müşteri isteklerini tam karşılayacak şekilde ürün üretimini sürdürmeyi ve yine müşteri istekleri doğrultusunda erişilen kalite düzeyini geliştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Fabrikanın kapalı alanı 4000m² ve açık alanı 3200m² olmak üzere toplam kuruluş alanı 7200mm² dir. Kaliteye bu işin başından bu yana önem veren UĞUR TÜRKYURT firması, Türkiye’de ilk defa kendi alanında 1986 yılında TSE imalata yeterlilik belgesi, 1988 yılında TSEK Kalite uygunluk belgesi almıştır. Diğer taraftan imalata başladığında Temper Döküm olarak çalışan fabrika daha yüksek kalite değerlerini yakalamak için tamamen dövme çelik sistemine geçmiş ve bu konuda başarılı olmuştur.

UĞUR TÜRKYURT Firması 2006 yılında 40 yıllık imalat tecrübesi ile ünlü dizaynır ve mühendisler ile tüm dünyada kabul görmüş LSR tipi (Sıvı Silikon) silikon kompozit izolatör imalatına başlamıştır. 36kV’dan 420Kv gerilim seviyesine kadar olan silikon izolatörler Kırklareli’nde (Bulgaristan ve Yunanistan Sınırında) faaliyete geçen modern tesislerimizde üretilmektedir.

UĞUR TÜRKYURT firması Türkiye Elektrik Kurumu (TEİAŞ-TEDAŞ), Çukurova Elektrik A.Ş, Kepez Elektrik A.Ş. gibi yurt içi firmalar ile FCI/ Fransa, TYCO SIMEL ELECTRONICS gibi yurt dışı firmalara hizmet vermektedir.

Yurt dışında Irak, Suriye, Lübnan, Fransa, Nijerya, Pakistan, İngiltere, İsviçre, Almanya,Cezayir gibi ülkelere ihracatımız bulunmaktadır. UĞUR TÜRKYURT Firması bünyesinde son teknoloji makine ve ekipmanlar ile dört elektrik mühendisi, iki metalurji mühendisi ve üç makine mühendisi hizmet vermektedir.